Kryptoměny a skleníky
V České Republice je kritický nedostatek vlastní produkce ovoce a zeleniny a tudíž drtivá její část je dovážena ze zahraničí. Lokálně vypěstované produkty mají mnoho výhod oproti těm importovaným. Tak tedy: jejich zrání neprobíhá v krabičkách po cestě k nám, šetříme životní prostředí jelikož nemusíme produkt převážet tisíce kilometrů, produkt jsme schopni sklidit a následující den dodat do regálů a podpoříme tím také tuzemskou ekonomiku a zemědělskou výrobu.
Naštěstí díky moderním technologiím a inovacím jsme dnes i my v Česku schopni pěstovat ovoce a zeleninu celoročně a to díky vytápěným a zároveň autonomně řízeným skleníkům. Největší výhodou těchto systému je vysoký podíl udržitelnosti a ekologičnosti celého řešení díky řadě uzavřených cyklů. A teď jsou tady ty kryptoměny. Skleníky totiž spotřebovávají kromě velkého množství vody a elektřiny taktéž teplo, které je potřeba k celoroční produkci a jak všichni víme při těžbě kryptoměn ho vzniká velké množství, které je jinak absolutně nevyužito a proces je neefektivní. Spojením levných nákladů jako je teplo, levná elektrická energie, kterou naše firma získává z malých energetických celků (bioplynových stanic) a dešťové vody má tak tento systém v České Republice velmi solidní investiční potenciál. Mimo to musíme uznat, že rajčata z této produkce chutnala prostě skvěle a díky moderním postupům spadají množstvím použitých hnojiv a chemikálií do skupiny bio produktů ačkoliv oficiálně bio značku nosit nemohou jelikož jsou pěstována hydroponicky.
Naším cílem bylo nalézt řešení pro využitelnost odpadního tepla z těžby kryptoměn, nakonec jsme našli něco mnohem víc než v co jsme doufali, našli jsme něco, co dává smysl nejen ekonomicky ale hlavně ekologicky a s vizí na udržitelnou a stále zelenou budoucnost.